Ucuz İnternet

Akk yani Adil Kullanım Kotası’ na sahip olmayan pek çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. Akk’ siz internet paketleri sayesinde kullanıcılar internette daha kaliteli bağlantı sağlayabilmektedir. TTNET Adil Kullanım Kotası olmadan internet sunan firmaların başında gelmektedir. Akk olan internet paketlerinde kota dolduktan sonra hız düşmekte ve kullanıcılar daha yavaş bir şekilde bağlantı sağlamaktadır. Kaliteli ve kopmadan internet sağlamak istiyorsanız sizler için araştırdığımız internet paketlerini inceleyebilirsiniz ve bu firmalardan internet alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde fiyatlar da yer almaktadır.

Akk Nedir?

Adil Kullanım Kotası Türkiye Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından zorunlu bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu düzenleme ile birlikte kotanın ne zaman dolacağı, kotanın dolması sonrası internet hızının ne kadar düşeceği internet sağlanan firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bu kotanın sebebi, adı üzerinde internetin adil bir şekilde kullanılmasının sağlanmasıdır. Yani eşit ücret ödeyenlere sunulan internet hızının ve limitinin de aynı olması hedeflenmektedir.

Kotayı aşmayanlar belirlenen hızda internetlerini kullanırken, bu limitin aşılması sonrasında internet daha da yavaşlamaktadır. Bazı internet paketlerinin ise sınırsız olduğu bilinmektedir. Sınırsız internet paketleri ise diğer paketlere göre daha yüksek tutarlarda olmaktadır. İnternet sağlamış olduğunuz şirketlerden kotanızda ne kadar internet kaldığına dair bir sorgulama yapabilirsiniz. Adil kullanım kotası ile ilgili son zamanlarda yapılması planlanan bir uygulama var.

Yapılan bir düzenleme ile gece saat 02:00′ dan sabah saat 08:00‘  a kadar kullanılan internetlerin kotadan düşmemesi konusu olmaktadır. Ayrıca kotanın aşılması durumunda internet hızının eskisi gibi çok da yüksek oranlarda düşmeyeceği söyleniyor.

    Görüşmeyi başlat
    Nasıl yardımcı olabilirim?
    Merhaba
    İstediğiniz tarifeyi sistem içinden mesaj yada mail atabilirsiniz.